کد خبر:10054
پ
منبع : مجله پدال

به‌روزرسانی نیسان قشقایی با پیشرانه‌ای قوی‌تر

نیسان نسخه‌ای جدید از پرفروش‌ترین خودروی خود در اروپا یعنی قشقایی را معرفی کرده است. این خودرو از پیشرانه‌ی 1.5 لیتری دیزلی قوی‌تری استفاده می‌کند که 90 درصد قطعات آن به‌روز شده است. پیشرانه‌ی 1.5 لیتری dCi قشقایی هم‌اکنون 5 اسب بخار قوی‌تر بوده و خروجی آن به 115 اسب بخار رسیده است. البته گشتاور ... نوشته به‌روزرسانی نیسان قشقایی با پیشرانه‌ای قوی‌تر به صورت اختصاصی برای مجله پدال. نگاشته و منتشر شده است

نیسان نسخه‌ای جدید از پرفروش‌ترین خودروی خود در اروپا یعنی قشقایی را معرفی کرده است. این خودرو از پیشرانه‌ی 1.5 لیتری دیزلی قوی‌تری استفاده می‌کند که 90 درصد قطعات آن به‌روز شده است.


پیشرانه‌ی 1.5 لیتری dCi قشقایی هم‌اکنون 5 اسب بخار قوی‌تر بوده و خروجی آن به 115 اسب بخار رسیده است. البته گشتاور قشقایی همان 260 نیوتون متر باقی مانده است. شایان ذکر است این قلب آهنین هم‌اکنون از عملکرد اوربوست جدیدی سود می‌برد که با فشار کامل پدال گاز و به مدت 15 ثانیه اقدام به تولید 5 اسب بخار قدرت و 25 نیوتون متر گشتاور اضافی می‌کند.


بسته به سایز رینگ انتخابی، قشقایی به‌روز شده با این پیشرانه در هر صد کیلومتر 3.8 لیتر سوخت مصرف می‌کند و آلایندگی دی‌اکسید کربن آن در هر کیلومتر نیز 100 گرم اعلام شده است.قطعات به‌روز شده‌ی این پیشرانه شامل مواردی همچون خنک‌کننده و فیلتر روغن، فلایویل دو جرمی، پمپ مکش و پمپ سوخت پرفشار می‌باشد. نیسان همچنین از تکنولوژی کاتالیتیک انتخابی استفاده کرده و مخزن ادبلو نیز باعث کاهش آلایندگی نیتروژن اکسید می‌شود. این پیشرانه توانایی پاس کردن استاندارد آلایندگی یورو 6d-Temp را دارد.


مدیر خودروهای شاسی‌بلند نیسان اروپا می‌گوید:

استفاده از پیشرانه‌ی ارتقا یافته‌ی 1.5 لیتری در نیسان قشقایی باعث بهبود پرفورمنس آن در جاده شده و جذابیت بیشتری برای مشتریان ایجاد می‌کند.


از دیگر شاخصه‌های برجسته‌ی این شاسی‌بلند کامپکت می‌توان به سیستم نیمه خودران پروپایلوت اشاره کرد که ترکیبی از تکنولوژی‌های ایمنی فعال همچون دستیار حفظ خودرو بین خطوط، کروز کنترل هوشمند و… می‌باشد. این خودرو از ماه جاری وارد بازارهای اروپایی همچون بریتانیا خواهد شد.


منبع
مجله پدال
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید