کد خبر:14278
پ
منبع : دیجیاتو

اتحادیه اروپا گوگل را ۵ میلیارد دلار جریمه کرد

بعد از آنکه یکی از نهادهای قانونگذار در اروپا شرکت آلفابت را در حدود ۵ میلیارد دلار جریمه کرد روز گذشته گوگل درخواست تجدیدنظر خود را برای کاهش این مبلغ تسلیم کمیسیون اروپا کرد. اما علت جریمه طبق اعلام نهاد ... The post اتحادیه اروپا گوگل را ۵ میلیارد دلار جریمه کرد appeared first on دیجیاتو.

بعد از آنکه یکی از نهادهای قانونگذار در اروپا شرکت آلفابت را در حدود ۵ میلیارد دلار جریمه کرد روز گذشته گوگل درخواست تجدیدنظر خود را برای کاهش این مبلغ تسلیم کمیسیون اروپا کرد. اما علت جریمه طبق اعلام نهاد قانونگذار نقض آگاهانه قوانین ضد انحصار از جانب گوگل اعلام گردید.

در پرونده اولیه این شکایت، کمیسیون اروپا مدعی شد که گوگل با باندل کردن محصولاتی نظیر سرچ گوگل و اپ های کروم از سلطه خود بر سیستم عامل اندروید سوء استفاده می کند و با پرداخت پول به شرکت های تولید کننده موبایل آنها را مجبور می کند که سرچ گوگل را به صورت پیشفرض درون محصولاتشان قرار دهند.

به دنبال این تصمیم در ماه جولای گوگل اعلام کرد که درخواست تجدید نظر خود برای این حکم را به دادگاه ارائه خواهد کرد اما آنطور که وال استریت ژورنال گفته تا به امروز گوگل چنین درخواستی را مطرح نکرده است. بعد از ابلاغ حکم اولیه، گوگل ۹۰ روز زمان داشت تا با پایان دادن به رفتارهای ضد رقابتی خود همچنان اجازه داشته باشد گوگل پلی استور را روی دستگاه های مختلف نصف کند. در حالی که تنها چند روز تا پایان این بازه زمانی ۹۰ روزه باقی مانده بود گوگل بالاخره درخواست خود را تسلیم سازمان مربوطه کرد.

گوگل قبلا ۲.۷ میلیارد دلار دیگر نیز به خاطر نقض قوانین آنتی تراست اروپا جریمه شده بود

این دومین جریمه ای است که گوگل تاکنون از سوی سازمان آنتی تراست اتحادیه اروپا با آن روبرو شده است. نخستین جریمه در تابستان گذشته و زمانی مشخص شد که قانونگذاران ادعا کردند گوگل سرویس های خرید خود را در جایگاهی بالاتر از رقبایش در نتایج جستجو قرار می دهد. گوگل بالاخره به عنوان مجازات این رفتارش مجبور شد ۲.۷ میلیارد دلار را به کمیسیون اروپا پرداخت نماید.


منبع
دیجیاتو
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید