کد خبر:14737
پ
منبع : مجله پدال

معرفی قوی‌ترین و سریع‌ترین نسخه فولکس آرتئون

فولکس‌واگن آرتئون هنوز با پیشرانه 6 سیلندر عرضه نشده اما کارآموزان شرکتی در استرالیا قادر بوده‌اند با حفظ پیشرانه 4 سیلندر آرتئون خودرویی جذاب‌تر بسازند. این خودروی تک و تنها که ART3on نام دارد بر پایه‌ی نسخه‌ی فول R-Line با قدرت 276 اسب بخاری بنا شده و در مسابقات خودرویی World Time Attack Challenge شرکت ... نوشته معرفی قوی‌ترین و سریع‌ترین نسخه فولکس آرتئون به صورت اختصاصی برای مجله پدال. نگاشته و منتشر شده است

فولکس‌واگن آرتئون هنوز با پیشرانه 6 سیلندر عرضه نشده اما کارآموزان شرکتی در استرالیا قادر بوده‌اند با حفظ پیشرانه 4 سیلندر آرتئون خودرویی جذاب‌تر بسازند. این خودروی تک و تنها که ART3on نام دارد بر پایه‌ی نسخه‌ی فول R-Line با قدرت 276 اسب بخاری بنا شده و در مسابقات خودرویی World Time Attack Challenge شرکت خواهد کرد.


جدای از پوشش بدنه‌ی رنگی طراحی شده توسط سیمون مورای، هنرمند خیابانی سیدنی، خودروی موردبحث دارای پیشرانه‌ای کاملاً ارتقا یافته با قدرت 483 اسب بخار است که افزایش قابل‌توجه 207 اسبی در مقایسه با نسخه استاندارد را نشان می‌دهد. همچنین گشتاور پیشرانه نیز از 350 به 600 نیوتون متر افزایش یافته و این میزان قدرت و گشتاور از طریق سیستم چهار چرخ محرک و گیربکس دوکلاچه DSG به تمامی چرخ‌ها منتقل می‌شود.


این آرتئون منحصربه‌فرد توانسته تنها در عرض 3.9 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد که نسبت به شتاب 5.6 ثانیه‌ای مدل استاندارد بهبود قابل‌توجهی را نشان می‌دهد. فولکس اشاره‌ای به حداکثر سرعت این آرتئون سفارشی نکرده اما قطعاً این رکورد بیشتر از سقف سرعت 250 کیلومتر در ساعت قوی‌ترین نسخه‌ی تولیدی آرتئون است.
لیست بلندبالای بهبودهای ATR3on شامل توربوشارژر سطح 3 ریسینگ لاین و همچنین ورودی و جعبه هوای سفارشی می‌باشد. اینترکولر نیز ارتقا یافته و پمپ سوخت و سیستم اگزوز نیز اصلاح شده است. کارآموزان فولکس‌واگن سیستم تعلیق کلاب اسپورت بیلشتین و ترمزهای قوی‌تر APR را روی این خودرو نصب کرده‌اند. برای حضور در پیست هم لاستیک‌های پیرلی پی زیرو تروفئو روی خودرو خودنمایی می‌کنند. تکمیل کننده‌ی تغییرات حذف تجهیزات غیرضروری و نصب رول کیج و صندلی‌های مسابقه‌ای است.

[دانلود ویدئو]


منبع
مجله پدال
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید