کد خبر:14762
پ
منبع : مجله پدال

درگ دیدنی مرسدس C63S کوپه در برابر آلفارومئو جیولیا QV

دست‌اندرکاران سایت موتور 1 در ترکیه این شانس را داشته‌اند که به فرودگاه بورسا یونسلی این کشور دسترسی داشته باشند. آن‌ها از باند فرود این فرودگاه برای برگزاری درگ های جذابی استفاده کرده‌اند. این بار نوبت به یک جفت خودروی پرفورمنس اروپایی رسیده که در درگی تماشایی توانایی‌های یکدیگر را به رخ حریف بکشند. در ... نوشته درگ دیدنی مرسدس C63S کوپه در برابر آلفارومئو جیولیا QV به صورت اختصاصی برای مجله پدال. نگاشته و منتشر شده است

دست‌اندرکاران سایت موتور 1 در ترکیه این شانس را داشته‌اند که به فرودگاه بورسا یونسلی این کشور دسترسی داشته باشند. آن‌ها از باند فرود این فرودگاه برای برگزاری درگ های جذابی استفاده کرده‌اند. این بار نوبت به یک جفت خودروی پرفورمنس اروپایی رسیده که در درگی تماشایی توانایی‌های یکدیگر را به رخ حریف بکشند.


در یک گوشه رینگ مرسدس-ای ام جی C63 S کوپه با رنگ بدنه خاکستری مات قرار دارد که به خوبی با هویت این برند هماهنگ است. در طرف دیگر هم آلفارومئو جیولیا کوادروفولیو با شبدر 4 برگ روی گلگیر جلو حضور دارد که شاید باعث شود این سدان ایتالیایی در درگ کمی خوش‌شانس باشد!


پلتفرم دیفرانسیل عقب و جدید آلفارومئو با استقبال زیادی در کلاس خودروهای لوکس مواجه شده ولی این نکته را به یاد داشته باشید برندهایی همچون مرسدس تاریخچه‌ی بسیار درخشانی در ساخت خودروهای درجه‌یکی همچون C کلاس دارند. ایتالیایی‌ها قبلاً با نسخه استاندارد جیولیا دینامیک رانندگی ناب خود را به رخ حریفان کشیده‌اند اما مهندسان این برند با ساخت نسخه کوادروفولیو کار را به حد اعلای خود رسانده‌اند.


پیشرانه‌ی 6 سیلندر 2.9 لیتری توئین توربوی ساخت فراری قدرت 505 اسب بخاری و گشتاور 601 نیوتون متری داشته درحالی‌که قلب آهنین 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربوی مرسدس خروجی 503 اسبی داشته و گشتاور آن نیز به 700 نیوتون متر می‌رسد.


چرخ‌های عقب هر دو خودرو از لاستیک‌های پیرلی پی زیرو با ابعادی دقیقاً مشابه استفاده می‌کنند اما مرسدس در جلو از لاستیک‌هایی سود برده که 10 میلی‌متر پهن‌تر هستند. ترمزهای سرامیک کربنی آلفارومئو نیز باعث کاهش وزن خودرو شده‌اند که این مورد برای تست ترمز بسیار مهم می‌باشد.

خب به نظر شما کدام خودرو برنده‌ی شاخ‌به‌شاخ جذاب ماست؟ حتماً ویدئو را مشاهده کنید تا از نتیجه‌ی این درگ جذاب باخبر شوید!

[ دانلود ویدئو]


منبع
مجله پدال
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید