کد خبر:14767
پ
منبع : خودرو بانک

تقلا برای حفظ سنت؛ مزدا درصدد ساخت موتور های روتاری با سوخت گاز مایع LPG

مزدا همچنان علاقه زیادی به موتورهای روتاری دارد و قصد دارد تا از این موتورها کم سر و صدا در مدل های آتی خود به عنوان ژنراتور استفاده کند. مزدا موتورها روتاری را به عنوان منبعی برای شارژ کردن باتری خودروهای خود استفاده خواهد کرد تا به این ترتیب شعاع ...

مزدا همچنان علاقه زیادی به موتورهای روتاری دارد و قصد دارد تا از این موتورها کم سر و صدا در مدل های آتی خود به عنوان ژنراتور استفاده کند. مزدا موتورها روتاری را به عنوان منبعی برای شارژ کردن باتری خودروهای خود استفاده خواهد کرد تا به این ترتیب شعاع حرکتی آنها را افزایش دهد.
جزییات این طرح جدید مزدا افشا نشده است اما مزدا اعلام کرده است که موتورهای روتاری جدید کوچک تر و قوی تر خواهند بود. مزدا همچنین گفته است که موتور های روتاری آینده این شرکت قابلیت کار با سوخت LPG را نیز خواهند داشت.
مزدا قصد دارد تا دو مدل خودروی برقی جدید را به بازار معرفی کند که یکی از آنها از نوع تمام برقی بوده ولی دیگری از موتور احتراقی برای شارژ کردن باتری ها بهره مند است. این مدل ها در سال 2020 به بازار خواهند آمد و مزدا قصد دارد تا سال 2030 حدود 95 درصد از محصولات خود را الکتریکی کند.
مزدا در کنار توسعه موتورهای برقی به توسعه سری موتورهای اسکای اکتیو خود نیز خواهد پرداخت که فاقد شمع هستند. این کارها بخشی از برنامه مزدا برای به نصف رساندن آلایندگی محصولاتش تا سال 2030 در مقایسه با سال 2010 هستند.

منبع
خودرو بانک
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید