کد خبر:15459
پ
منبع : مجله پدال

شوک الکتریکی جگوار به بازار در 10 سال آینده؟!

الکتریکی سازی از جمله خبرسازترین موضوعات چند وقت اخیر دنیای خودرو بوده و مدیران جگوار لندروور نیز در حال فکر کردن به قدم‌های بعدی بوده و شاید بخواهند برند جگوار را به خودروسازی تمام الکتریکی در طول یک دهه‌ی آینده تبدیل کنند. اتوکار می‌گوید برنامه ریزان تولید این شرکت استراتژی جدیدی را اتخاذ کرده‌اند که ... نوشته شوک الکتریکی جگوار به بازار در 10 سال آینده؟! به صورت اختصاصی برای مجله پدال. نگاشته و منتشر شده است

الکتریکی سازی از جمله خبرسازترین موضوعات چند وقت اخیر دنیای خودرو بوده و مدیران جگوار لندروور نیز در حال فکر کردن به قدم‌های بعدی بوده و شاید بخواهند برند جگوار را به خودروسازی تمام الکتریکی در طول یک دهه‌ی آینده تبدیل کنند.


اتوکار می‌گوید برنامه ریزان تولید این شرکت استراتژی جدیدی را اتخاذ کرده‌اند که طی آن خودروهای احتراق داخلی جگوار در طول 5 تا 7 سال آینده بازنشسته شده و جای خود را به محصولاتی با قوای محرکه الکتریکی خواهند داد.


اولین خودرویی که طی این برنامه تولید خواهد شد جایگزین الکتریکی برای XJ است که می‌تواند رقیب خودروهایی همچون پورشه تایکان، تسلا مدل S، استون مارتین رپید E و آئودی e-tron سدان باشد. ادعا شده این خودروی جدید لوکس‌ترین محصول تاریخ جگوار بوده و از طراحی ظاهری و داخلی متمایزی برخوردار خواهد بود.

اما گفته شده در آینده مدل‌های کنونی XE و XF بازنشسته خواهند شد و جای خود را به کراس اووری الکتریکی خواهند داد که بزرگ‌تر از شاسی‌بلند آئودی e-tron خواهد بود. طیف محصولات جگوار می‌تواند با جایگزین شدن نسل بعدی آی پیس بجای مدل‌های ای پیس و اف پیس ساده‌تر هم بشود.


اگر این استراتژی تأیید شود برند تمام الکتریکی جگوار می‌تواند با 4 یا 5 محصول فروش سالانه‌ی 300 هزار دستگاهی داشته باشد. این برند انتظار دارد امسال فروش جهانی حدود 175200 دستگاهی داشته باشد.

تبدیل جگوار به برندی تمام الکتریکی می‌تواند میزان آلایندگی دی‌اکسید کربن جگوار لندروور را به‌طور قابل‌توجهی کاهش دهد. این امر فشارها روی لندروور برای ساخت محصولات الکتریکی را که در عین حال از طرف مشتریان هم استقبال خوبی داشته باشند کاهش خواهد داد.


منبع
مجله پدال
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید