کد خبر:15784
پ
منبع : مجله پدال

قیمت پرفروش‌ترین پراید صندوق‌دار در سایت دیوار

سال 1388 و 1389 برای سایپا سال پرچالشی بود؛ ریسک ورود مدل‌های صندوق‌دار پراید مدیران این شرکت را به تکاپو انداخته بود. این کمپانی اما از این مرحله چنان پرقدرت و موفق عبور کرد که بر آن شد مدل‌های مختلف پرایدهای صندوق‌دارش را تیپ‌بندی کند. از آن سال تا امروز و دقیقا همین لحظه، سایپا ... نوشته قیمت پرفروش‌ترین پراید صندوق‌دار در سایت دیوار به صورت اختصاصی برای مجله پدال. نگاشته و منتشر شده است

سال 1388 و 1389 برای سایپا سال پرچالشی بود؛ ریسک ورود مدل‌های صندوق‌دار پراید مدیران این شرکت را به تکاپو انداخته بود.


این کمپانی اما از این مرحله چنان پرقدرت و موفق عبور کرد که بر آن شد مدل‌های مختلف پرایدهای صندوق‌دارش را تیپ‌بندی کند. از آن سال تا امروز و دقیقا همین لحظه، سایپا 131 فول که اگر بخواهیم به نام تخصصی آن اشاره کنیم، 131 SE در میان گزینه‌های خرید پراید صندوق‌ دار صفر، پرفروش‌ترین بوده است. قیمت این خودرو در بازار چند است؟ از کجا بخریم؟ اگر به دنبال مدل‌های در حد نو باشیم، چه کنیم؟ در این یادداشت به بخشی از سوالات و نگرانی‌های شما پاسخ می‌دهیم؛ آن هم از طریق بررسی نمونه‌های آگهی سایت دیوار.

نگاهی جزئی به 131 فول

استاندارد آلایندگی 131 از سال 1389 تا 1393 2 یورو بود، اما در سال 1393 به 4 یورو ارتقا یافت و همین موضوع، قدرت اسب بخار 131 را تا حد زیادی افزایش داد. همان زمان نیز پسوند SE به این خودرو اضافه شد. حجم مخزن سوخت 131 فول 40 لیتر است، کمی بیشتر از حجم دیگر مدل‌های پراید. البته پیش از سال 1393، مدل‌های EX, SX,SL,LX و ST از تیپ‌های مختلف 131 نیز وارد بازار خرید و فروش خودرو شده بودند. SE اما دو کیسه هوا، ترمز ای بی اس و فرمان هیدرولیک داشت. صندلی‌های آن به گونه‌ای طراحی شده است که دیگر خبری از کمبود فضا برای سرنشینان کابین نباشد. داشبورد، کنسول میانی، دریچه کولر و … نیز تغییرات زیادی نسبت به دیگر تیپ‌ها داشت. در آخر اینکه وزن 131 SE کمتر است و همین موضوع شتاب و سرعت خوبی به خودرو داده است. ذکر این نکته خالی از فایده نیست که قطعات بدنه 131 نسبت به دیگر انواع مدل‌های پراید قیمت بسیار کمتری دارد.

بررسی قیمت 131

خرید پراید صندوق دار صفر SE از چند طریق صورت می‌گیرد؛ مراجعه به نمایندگی، به دلال و دست آخر سایت دیوار. ممکن است خرید از طریق نمایندگی کمی طول بکشد و مشتری از این بابت دغدغه‌هایی داشته باشد. از مضرات مراجعه به دلال هم که دیگر نیازی نیست بگوییم. اما سایت دیوار با شعار «خرید و فروش بی‌واسطه» به مشتریان چندین فرصت طلایی می‌دهد: خرید پراید صندوق دار صفر به قیمت نمایندگی، خرید حواله آن به قیمتی کمتر و خرید پرایدی در حد نو که فروشنده به دلیل عواملی مانند مهاجرت، ورشکستگی و … حاضر به فروش آن زیر قیمت بازار است.

حالا به بررسی چند آگهی در سایت دیوار می‌پردازیم تا حدود قیمت 131 اس ای دستتان بیاید. در این سایت، خرید پراید صندوق دار صفر 131 فول، 32 میلیون و 700 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. فروشنده در آگهی فروش این خودرو ذکر کرده تمامی مدارک آن کامل و تعویض پلاک هم انجام شده است.

همچنین در آگهی دیگرِی، همین مدل پراید، صفر کیلومتر به قیمت 34 میلیون تومان به فروش می‌رسد. این خودرو دارای یک سال بیمه و گارانتی و تنها کارکردش، از کارخانه تا پارکینگ خانه بوده است.

همانطور که گفته شد، در میان آگهی‌های خرید پراید صندوق دار صفر در تیپ 131 SE می‌توان نمونه‌هایی یافت که در حد نو هستند. مزیتی که این خودروها دارند این است که فروشنده بعضا کلیه وسایل جانبی اعم از روکش، کفی و ضبط قوی را تعویض کرده است. مثلا در سایت دیوار پراید 131 فول، مدل سال 1397 با 400 کیلومتر کارکرد 31 میلیون تومان به فروش می‌رسد. فروشنده کلیه لوازم ذکر شده را نیز تعویض کرده و حالا به دلیل مهاجرت به صورت فوری خودروی خود را به فروش می‌رساند.

 

منبع : ویرلن


منبع
مجله پدال
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید