کد خبر:16591
پ
منبع : مجله پدال

خبرهایی از احتمال ادغام فولکس‌واگن و فورد!

پیش‌نویس توافقنامه‌ای که توسط فورد و فولکس‌واگن امضا شده باعث تشکیل پایه‌های یک همکاری استراتژیک بین این خودروساز بزرگ جهانی شده است. در ابتدا انتظار می‌رود فولکس و فورد تنها روی توسعه‌ی مشترک خودروهای تجاری تمرکز کنند اما آن‌ها همچنین روی برطرف کردن نیازهای تکامل یافته‌ی مصرف‌کنندگان نیز متمرکز خواهند شد. بنا به گفته‌ی برخی ... نوشته خبرهایی از احتمال ادغام فولکس‌واگن و فورد! به صورت اختصاصی برای مجله پدال. نگاشته و منتشر شده است

پیش‌نویس توافقنامه‌ای که توسط فورد و فولکس‌واگن امضا شده باعث تشکیل پایه‌های یک همکاری استراتژیک بین این خودروساز بزرگ جهانی شده است. در ابتدا انتظار می‌رود فولکس و فورد تنها روی توسعه‌ی مشترک خودروهای تجاری تمرکز کنند اما آن‌ها همچنین روی برطرف کردن نیازهای تکامل یافته‌ی مصرف‌کنندگان نیز متمرکز خواهند شد.


بنا به گفته‌ی برخی از کارشناسان صنعت خودرو، این امر می‌تواند به معنی سبک‌سنگین کردن یک ادغام کامل باشد که می‌تواند بزرگ‌ترین کمپانی خودروسازی دنیا را تشکیل دهد.


تحلیل‌های The Detroit Bureau نشان می‌دهد همکاری این دو غول خودروسازی به فراتر از بازار خودروهای تجاری رسیده و می‌تواند مزیت‌های زیادی برای هر دو طرف داشته باشد. ژرمن‌ها می‌توانند از موقعیت قوی فورد در بازار آمریکا مخصوصاً در کلاس پیکاپ ها و شاسی بلندها سود ببرند درحالی‌که فورد نیز می‌تواند از کمک‌های فولکس در اروپا، آمریکای لاتین و چین برخوردار شود.

همچنین این دو خودروساز می‌توانند از پلتفرم‌های مشترک و موفق استفاده کرده و به گسترش سبد محصولات یکدیگر کمک کنند. برای مقال فورد اگرچه یک زمانی که در بحث تکنولوژی‌های الکتریکی پیشتاز بود اما هم‌اکنون پشت سر فولکس‌واگن قرار دارد. در مقابل فورد می‌تواند به بهبود وجهه‌ی فولکس در آمریکا پس از دیزل گیت کمک کند و یک پیکاپ جدید با زیرساخت رنجر را روانه این بازار نماید.


بنا به گفته‌ی منابع مطلع، زمان‌بندی این همکاری عظیم هم‌اکنون به بهترین نقطه رسیده است. فورد با برخی مشکلات شدید مواجه بوده و جیم هکت نیز روی دگرگونی رادیکال این کمپانی کار می‌کند. بخشی از این پوست انداختن می‌تواند توقف تولید سدان ها و کوپه‌های سنتی در آمریکا و حرکت به سوی محصولات الکتریکی شده و خودران باشد.

افراد مطلع گفته‌اند این دو کمپانی پیش از این بحث‌هایی داشته‌اند. تنها زمان مشخص خواهد کرد که آیا شاهد یک ادغام عظیم در دنیای خودرو خواهیم بود یا خیر…


منبع
مجله پدال
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید