کد خبر:19463
پ
منبع : مجله پدال

تأیید معرفی تویوتا سوپرای جدید در دیترویت

سرانجام زمان رسمی رونمایی از نسل جدید تویوتا سوپرا مشخص شد. بازوی آمریکایی این خودروساز ژاپنی در بیانیه‌ای خبری تأیید کرد خودروی اسپورت جدید این برند در نمایشگاه خودروی دیترویت 2019 رونمایی خواهد شد. اگر پیگیر اخبار چند وقت اخیر باشید احتمالاً تا حدی با زمان رونمایی از این خودرو خبر داشتید چراکه تویوتای آلمان ... نوشته تأیید معرفی تویوتا سوپرای جدید در دیترویت به صورت اختصاصی برای مجله پدال. نگاشته و منتشر شده است

سرانجام زمان رسمی رونمایی از نسل جدید تویوتا سوپرا مشخص شد. بازوی آمریکایی این خودروساز ژاپنی در بیانیه‌ای خبری تأیید کرد خودروی اسپورت جدید این برند در نمایشگاه خودروی دیترویت 2019 رونمایی خواهد شد.


اگر پیگیر اخبار چند وقت اخیر باشید احتمالاً تا حدی با زمان رونمایی از این خودرو خبر داشتید چراکه تویوتای آلمان چندی پیش به زمان رونمایی از سوپرای جدید اشاره کرده بود.


تویوتا پیش از این نمونه‌ی پیش‌تولیدی سوپرا با پوشش‌های استتاری بدنه را در برخی رویدادها به نمایش گذاشته بود که از جمله آن‌ها می‌توان به فستیوال سرعت گوودوود اشاره کرد. اوایل سال جاری و در نمایشگاه خودروی ژنو هم تویوتا کانسپت GR سوپرا ریسینگ را معرفی کرد.


تولید نسل جدید تویوتا سوپرا از نیمه اول سال آینده در تأسیسات مگنا اشتایر اتریش و به همراه ب ام و Z4 جدید آغاز خواهد شد. این دو خودرو از معماری و قوای محرکه‌ی مشترکی برخوردار هستند اما مقامات تویوتا گفته‌اند این دو خودرو فرایند توسعه و تنظیمات متفاوت و جداگانه‌ای داشته‌اند.


تویوتای آمریکای شمالی همچنین اعلام کرده اولین نمونه‌ی تولیدی سوپرای جدید خودرویی خاص و تک خواهد بود و در حراجی به نفع امور خیریه فروخته خواهد شد.


نسل جدید تویوتا سوپرا از پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری خطی با توربوی توئین اسکرول استفاده خواهد کرد و قدرت حدود 340 اسب بخاری و شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت کمتر از 5 ثانیه خواهد داشت. شاسی این خودرو دارای توازن وزنی فوق‌العاده‌ی 50/50 بوده و از ویژگی‌های آن می‌توان به دیفرانسیل لغزش محدود فعال و سیستم تعلیق تطبیقی اشاره کرد.


منبع
مجله پدال
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید