کد خبر:19514
پ
منبع : مجله پدال

طراح لامبورگینی مورسیه لگو مدیر تیم هیوندای-کیا شد!

با آغاز ماه نوامبر، لوک دنکر ولک معاون اسبق بخش طراحی هیوندای و جنسیس اداره‌ی امور طراحی کل گروه هیوندای موتور را به دست خواهد گرفت به این معنی که طراحی محصولات هیوندای، کیا و جنسیس زیر نظر این طراح کارکشته خواهد بود. دنکر ولک در موقعیت جدید خود جایگزین پیتر شرایری می‌شود که نقش ... نوشته طراح لامبورگینی مورسیه لگو مدیر تیم هیوندای-کیا شد! به صورت اختصاصی برای مجله پدال. نگاشته و منتشر شده است

با آغاز ماه نوامبر، لوک دنکر ولک معاون اسبق بخش طراحی هیوندای و جنسیس اداره‌ی امور طراحی کل گروه هیوندای موتور را به دست خواهد گرفت به این معنی که طراحی محصولات هیوندای، کیا و جنسیس زیر نظر این طراح کارکشته خواهد بود. دنکر ولک در موقعیت جدید خود جایگزین پیتر شرایری می‌شود که نقش جدیدی به عنوان مدیر بخش مدیریت طراحی را بر عهده گرفته است. البته این موقعیت بیشتر جنبه‌ی مشاوره‌ای دارد.


دنکر ولک پیش از حضور در تیم طراحی این خودروساز کره‌ای سابقه‌ی بسیار مهمی در گروه فولکس‌واگن داشته است. او در سال 1992 به این غول خودروسازی پیوست و از سال 1994 تا 1996 در اشکودا انجام‌وظیفه می‌کرد. در این زمان شاهد تولید اولین نسل مدرن اوکتاویا و فابیا بودیم.

Luc Donckerwolke
Luc Donckerwolke

او سپس در سال 1996 به آئودی پیوست و طراحی A4 آوانت و A2 را انجام داد. در سال 1998، این طراح بلژیکی که اصالتاً در لیمای پرو به دنیا آمده به عنوان مدیر طراحی لامبورگینی انتخاب شد و مسئولیت طراحی لامبورگینی مورسیه لگو و گالاردو را بر عهده گرفت. او به همراه والتر داسیلوا کانسپت لامبورگینی میورا 2006 را نیز طراحی نمود.


پس از انجام‌وظیفه در لامبورگینی، دنکر ولک به سئات پیوست و در سال 2005 جانشین داسیلوا شد. این طراح کارکشته در زمان همکاری با اسپانیایی‌ها نسل پیشین ایبیزا را طراحی کرد. این خودرو یکی از مشخص‌ترین محصولات تاریخ سئات می‌باشد. نهایتاً باید گفت او پیش از انتقال به هیوندای به عنوان مدیر طراحی بنتلی در سال 2012 انتخاب شد. سرانجام در ژوئن 2015 دنکر ولک گروه فولکس‌واگن را به مقصد هیوندای ترک کرد.

دنکر ولک در نقش جدید خود فرایند تیم طراحی جهانی هیوندای را زیر نظر خواهد گرفت و روی جهت‌گیری کلی طراحی هیوندای، کیا و جنسیس تأثیر خواهد داشت.


هیوندای همچنین اعلام کرده لی کیونگ سو مدیر عملیات هیوندای آمریکا با تنزل رتبه به عنوان مشاور کمپانی انتخاب شده و جایگزین موقت او یونگ وو لی خواهد بود که رئیس و مدیرعامل هیوندای امریکای شمالی می‌باشد.


منبع
مجله پدال
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید