کد خبر:19717
پ
منبع : ایسنا

رشد ۲۵درصدی وام صندوق رفاه در دانشگاه محقق اردبیلی/اسکان کامل دانشجویان دختر متقاضی خوابگاه

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی از اسکان ۱۰۰ درصدی دانشجویان خواهر ورودی جدید مقطع کارشناسی متقاضی خوابگاه در سالجاری خبر داد و گفت: وام‌های پرداختی صندوق رفاه به دانشجویان نیز رشد ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا، معرفت سیاه‌کوهیان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال دانشجویان متقاضی خوابگاه نسبت به سال گذشته ۵۸ درصد افزایش داشته است، گفت: با این وجود ۱۰۰ درصد دانشجویان دختر متقاضی خوابگاه در خوابگاه‌های دولتی اسکان داده شدند.

وی با بیان اینکه امسال اسکان ۵۵۰ دانشجوی دختر و ۴۰۰ دانشجوی پسر ورودی جدید مقطع کارشناسی بدون ازدحام مدیریت شد، افزود: دانشگاه محقق اردبیلی در راستای حمایت از دانشجویان، تامین رفاه آنان و ایجاد بستری مناسب برای تحصیل، ۸۵ درصد دانشجویان دختر را در داخل دانشگاه اسکان داده است و امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده به‌زودی شاهد انتقال ۱۵ درصد باقیمانده نیز به داخل دانشگاه باشیم.

سیاه‌کوهیان با بیان اینکه در حال حاضر دو هزار و ۷۰۰ دانشجوی دانشگاه محقق اردبیلی در خوابگاه‌های دانشجویی ساکن هستند، تصریح کرد: از این تعداد دو هزار و ۴۰۰ نفر در خوابگاه‌های دولتی ساکن هستند و برای ۳۰۰ نفر دانشجوی ساکن در خوابگاه‌های خارج از دانشگاه، به ازای هر دانشجو مبلغ ۳ میلیون ریال و در کل ۹۰۰ میلیون ریال از طرف دانشگاه پرداخت می‌شود.

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ حدود ۵۲ میلیارد ریال وام صندوق رفاه به دانشجویان پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: در پرداخت این نوع وام شاهد رشد ۲۵ درصدی هستیم، به طوریکه در سال تحصیلی قبل میزان پرداخت این وام حدود ۴۰ میلیارد ریال بوده است.

وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته بالغ بر دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه و بلاعوض به دانشجویان پرداخت شده است، ادامه داد: همچنین نزدیک ۳ میلیارد ریال وام نیز از طریق خیرین دانشگاهی و استانی برای دانشجویان متاهل کمک شده است.

انتهای پیام


منبع
ایسنا
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید