کد خبر:19971
پ
منبع : خودرو بانک

بازار خودرو دیگر کشش افزایش قیمت ندارد

سعید موتمنی رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو درباره موضوع کاهش پلکانی قیمت خودرو در بازار اظهار داشت: در حال حاضر قیمت خودروهای داخلی واقعی نیست و در سه ماهه گذشته قیمت برخی خودروها 50 درصد رشد داشته که باعث شده قیمت خودرو در بازار ...

سعید موتمنی رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو درباره موضوع کاهش پلکانی قیمت خودرو در بازار اظهار داشت: در حال حاضر قیمت خودروهای داخلی واقعی نیست و در سه ماهه گذشته قیمت برخی خودروها 50 درصد رشد داشته که باعث شده قیمت خودرو در بازار 50 تا 60 گرانتر از کارخانه به فروش رسد. همچنین هر خودروی قیمت مشخصی دارد و باید دید چرا خودرویی مانند 206 تیپ 2 از 38 میلیون به 60 میلیون رسیده و یا چرا خودروی 60 میلیون تومانی نزدیک به 100 میلیون در بازار خرید و فرش می‌شود.
کاهش قیمت ها
به گفته سعید موتمنی قیمت خودروها دیر یا زود کاهش می‌یابد و بازار دیگر کشش افزایش قیمت خودرو را ندارد. وی درباره علل افزایش قیمت خودرو گفت: اصلی ترین دلیل افزایش نرخ ارز است. در زمان افزایش قیمت ارز عده ای برای سودجویی بیشتر و عقب نماندن از قافله پول خود را تبدیل به کالا می‌کنند و این کلا ممکن از ماشین باشد یا طلا. حال در صورتی که نرخ ارز نوسان نداشته باشد قیمت ها نیز کاهش می‌یابد.

دنا پلاس

دنا پلاس


مردم در انتظار ثبات قیمت
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصرخودرو، سعید موتمنی درباره وضعیت بازار خودرو بیان داشت: درشرایط موجود خودروهای داخلی و خارجی خرید و فروش چندانی ندارند. حدود 2 ماه پیش با افزایش قیمت ارز، تعداد زیادی خرید کرده و اکنون منتظر ثبات قیمت ها هستند. وی ادامه داد: دو هفته پیش نیز که قیمت دلار به 12 هزار تومان رسید فروشنده های زیادی در بازار وجود داشت ولی به دلیل اینکه خودروها را با قیمت بالا خریداری کرده اند و منتظر افزایش دوباره قیمت ها هستند اکنون کسی فروشنده نیست.
رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو در ادامه افزود: به اندازه کافی قیمت ها افزایش داشته است و باید با تامین بازار دلالی از بین برود. در صورتی که بازار تامین نشود دلال ها می‌تواند به راحتی کار کنند و باعث شکل گیری بازار سیاه می‌شود و مردم که متوجه کمبود عرضه می‌شوند بجای یکی، دوتا خریداری می‌کنند و همین موضوع باعث افزایش قیمت ها می‌شود، پس برای تنظیم و کنترل بازار خودروسازان باید نیاز بازار را تامین کنند تا بازار شاهد این اختلاف قیمت نباشد و کسی نتواند از این فرصت سوءاستفاده کند.
وی در پایان با اشاره به تاثیر سوداگران و محتکران بر بازار تصریح کرد: افراد سودجو وقتی متوجه می‌شوند که قرار است کالایی افزایش قیمت داشته باشد و یا عرضه آن مدیریت شود، شروع به خرید کالا کرده و فروش را محدود می‌کنند و هنگامی که به قیمت دلخواه رسیدند با مدیریت بازار قیمت ها را افزایش می‌دهند.

منبع
خودرو بانک
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید