کد خبر:20367
پ
منبع : ایسنا

احیای اندیشه‌های شهید بهشتی، نیاز جامعه امروز است

معاون فرهنگی دانشگاه اصفهان، گفت: شخصیت دکتر بهشتی از شخصیت‌هایی بود که در دوران معاصر کم‌نظیر و بی‌نظیر بود، او دنیادیده، عالم به روز، قانون‌مدار و حق محور بود.

به گزارش ایسنا، جعفر شاه نظری امروز(سه‌شنبه) در نشست خبری که به مناسبت نودمین سالروز تولد شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه نهاد خلاق و تولیدکننده علم و فرهنگ و مغز تمدن هر جامعه است، رسالت دانشگاه است که برای رشد و بالندگی فرهنگی جامعه گام دارد، هرچند رسالت اصلی دانشگاه تولید سرمایه علمی و تزریق آن جامعه است.

وی افزود: می‌خواهیم گامی در احیای اندیشه‌های شهید بهشتی برداریم. اندیشه فرازمان است و مرگ ندارد و اندیشه‌ها همیشه جاویدان می‌مانند، بزرگداشت بهشتی یعنی بزرگداشت اندیشه‌های ایشان و اگر می‌خوانیم که پیامبر (ص) الگوی جامعه است به خاطر شخصیت، اندیشه و اخلاق والایی بود که آن حضرت داشتند.

معاون فرهنگی دانشگاه اصفهان گفت: شخصیت دکتر بهشتی از شخصیت‌هایی بود که در دوران معاصر کم‌نظیر و بی‌نظیر بود، او دنیا دیده، عالم به روز، قانون‌مدار و حق محور بود. احیای اندیشه‌های او نیاز جامعه امروز است.

شاه نظری تأکید کرد: احیای گفت‌وگو به دلیل رشد فرهنگی و رشد علمی در نظر گرفته شده است که سه نفر اندیشه‌های ایشان را از جنبه قانونی بررسی کنند تا اندیشه‌های شهید بهشتی احیا شود. بهشتی در ضرورت تشکیلاتی کار کردن این‌گونه می‌گوید که "حق انحصارطلب نیست".

انتهای پیام


منبع
ایسنا
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید