کد خبر:20671
پ
منبع : مجله پدال

پیکاپ‌های محبوب بازار آمریکا در برابر هم

در پدال شاهد همه نوع درگی هستید. ما مسابقات درگ را بسیار دوست داریم و می‌دانیم شما هم همین‌گونه هستید اما معمولاً در این‌گونه مسابقات خودروهای اسپورت و رده بالا شرکت می‌کنند. البته گاهی اوقات شاسی بلندهای بسیار سریع نیز در خط درگ قرار می‌گیرند اما چیزی که خیلی به چشم نخورده درگ پیکاپ هاست! ... نوشته پیکاپ‌های محبوب بازار آمریکا در برابر هم به صورت اختصاصی برای مجله پدال. نگاشته و منتشر شده است

در پدال شاهد همه نوع درگی هستید. ما مسابقات درگ را بسیار دوست داریم و می‌دانیم شما هم همین‌گونه هستید اما معمولاً در این‌گونه مسابقات خودروهای اسپورت و رده بالا شرکت می‌کنند. البته گاهی اوقات شاسی بلندهای بسیار سریع نیز در خط درگ قرار می‌گیرند اما چیزی که خیلی به چشم نخورده درگ پیکاپ هاست! البته با توجه به محبوبیت بالای پیکاپ‌ها در آمریکا این موضوع عجیب است مخصوصاً اینکه پیکاپ‌های امروزی سریع‌تر و لوکس‌تر از هر زمان دیگری هستند.


دست‌اندرکاران کانال The Fast Lane Truck این را به خوبی می‌دانند و به همین خاطر محبوب‌ترین پیکاپ های نیم تنی دنیا را گردهم آورده‌اند تا رقابتی عظیم برگزار شود. خودروهایی که در این درگ‌ها (درگ‌ها به صورت دو به دو انجام شده‌اند) حاضر هستند عبارت‌اند از: فورد F-150 با پیشرانه 6 سیلندر 3.5 لیتری اکوبوست و 8 سیلندر 5 لیتری کایوت، یک جفت پیکاپ رم 1500 با پیشرانه‌های 6 سیلندر 3.6 لیتری و 8 سیلندر 5.7 لیتری همی، جی‌ام‌سی سیرا با پیشرانه 8 سیلندر 6.2 لیتری و نیسان تایتان با پیشرانه 8 سیلندر 5.6 لیتری.


تنها پیکاپ فول سایز کار درست دیگری که در این رقابت حضور ندارد تویوتا توندراست.


همچنین باید به این نکته اشاره کنیم که درگ‌های یاد شده در مجموعه موتور اسپورت IMI نزدیک دنور برگزار شده است. این مکان حدود 1600 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد بنابراین چنین ارتفاعی به معنی مزیت چشمگیر پیشرانه 6 سیلندر اکوبوست فورد در برابر پیشرانه‌های تنفس طبیعی خواهد بود؛ به‌عبارت‌دیگر، این درگ‌ها اگرچه برخی از بهترین پیکاپ های جهان را گردهم آورده اما نتایج به دست آمده بسته به آپشن ها و ارتفاع از سطح دریا می‌تواند تغییر کند. از آنجایی که این درگ‌ها با ابزار اندازه‌گیری کامل برگزار نشده بنابراین اطلاعی از سرعت و زمان خودروها نداریم؛ اما این شرایط مشابه همان چیزی است که در خیابان‌ها تجربه می‌شود.نمی‌خواهیم قضیه را لو دهیم اما بدانید که داشتن یک پیکاپ 8 سیلندر شاید احساس پرقدرت بودن را به راننده اعطا کند ولی ضرورتاً باعث پیروزی نمی‌شود.

[ دانلود ویدئو]


منبع
مجله پدال
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید