کد خبر:20711
پ
منبع : مجله پدال

معرفی محصولات آیندهٔ آئودی اسپرت

خودروسازان لوکس آلمانی علاقه دارند قدرت زیادی را در اختیار خریداران قرار دهند. به همین دلیل، خریداران می‌توانند از این شرکت‌ها خودروهایی وحشی را خریداری کنند که عملکردی در حد سوپراسپرت‌ها را با کارایی خودروهای روزمره ارائه می‌کنند. در آئودی وظیفهٔ ساخت محصولات عملکردی بر عهدهٔ بخشی بنام آئودی اسپرت است که به ساخت مدل‌های ... نوشته معرفی محصولات آیندهٔ آئودی اسپرت به صورت اختصاصی برای مجله پدال. نگاشته و منتشر شده است

خودروسازان لوکس آلمانی علاقه دارند قدرت زیادی را در اختیار خریداران قرار دهند. به همین دلیل، خریداران می‌توانند از این شرکت‌ها خودروهایی وحشی را خریداری کنند که عملکردی در حد سوپراسپرت‌ها را با کارایی خودروهای روزمره ارائه می‌کنند. در آئودی وظیفهٔ ساخت محصولات عملکردی بر عهدهٔ بخشی بنام آئودی اسپرت است که به ساخت مدل‌های RS از محصولات این شرکت می‌پردازد. حال در این مطلب قصد داریم محصولاتی که هم‌اکنون توسط آئودی اسپرت در حال توسعه هستند را معرفی کنیم.

TT RS فیس‌لیفت

آئودی برای مدل 2018 اقدام به فیس‌لیفت TT کرده و نسخه‌های استاندارد و TTS آن‌را معرفی کرده است. در همین حال، نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ TT RS هم با پوشش‌های استتاری در حال توسعه است. TT RS کنونی از پیشرانهٔ 2.5 لیتری پنج سیلندر با 400 اسب بخار قدرت استفاده می‌کند.

RS3

برای معرفی نسل آیندهٔ RS3 باید حداقل تا سال 2020 صبر کنیم. فعلاً حتی تصاویر جاسوسی این مدل نیز منتشر نشده است ولی بااین‌حال احتمالاً باید شبیه به S3 باشد. در زیر کاپوت این ماشین همچنان همان پیشرانهٔ 2.5 لیتری پنج سیلندر کنونی قرار خواهد داشت اما قدرت آن به بیش از 400 اسب بخار افزایش پیدا می‌کند زیرا باید با مرسدس-آام‌گ A45 جدید رقابت کند که آن‌هم قدرتی بیش از 400 اسب بخار دارد.

RS6

آئودی هم‌اکنون در حال توسعهٔ RS6 جدید است اما این خودرو تا پیش از سال 2020 به بازار نمی‌آید. فعلاً جزئیات بسیار کمی از RS6 در دست است اما احتمالاً از 605 اسب بخار کنونی قدرت بیشتری خواهد داشت. همچنین گزارش‌هایی امکان ساخت نسخهٔ سدان RS6 را هم مطرح کرده‌اند.

RS7

نسل جدید RS7 هم از همان پیشرانهٔ RS6 جدید استفاده می‌کند. این قوای محرکه احتمالاً از یک موتور V8 توئین توربو به همراه یک موتور الکتریکی تشکیل می‌شود. این سیستم بسیار به قوای محرکهٔ پورشه پانامرا توربو S E-Hybrid شباهت دارد.

RS Q3

نسل جدید کراس‌اوور Q3 به‌تازگی معرفی شده که این یعنی به‌زودی نسخهٔ عملکردی RS آن‌هم معرفی خواهد شد. نسل دوم RS Q3 در حال آزمایش با پوشش‌های استتاری در نوربرگ‌رینگ دیده شده است. احتمالاً در زیر کاپوت این مدل هم همان پیشرانهٔ پنج سیلندر با قدرتی در حدود 400 اسب بخار قرار دارد.

RS Q8

هرچند آئودی برنامه‌ای برای ساخت مدل RS Q7 ندارد، اما توسعهٔ مدل RS Q8 هم‌اکنون توسط این برند آلمانی در حال انجام است و تصاویر جاسوسی زیادی از آن منتشر شده است. این خودرو با نسل آیندهٔ ب‌ام‌و X6 M رقابت خواهد کرد و حداقل 600 اسب بخار قدرت خواهد داشت.


منبع
مجله پدال
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید