کد خبر:20740
پ
منبع : مجله پدال

آغاز تولید ب‌ام‌و Z4 جدید در اتریش

روزی دیگر و آغاز تولید محصول روباز دیگری از ب‌ام‌و! پس از ورود ب‌ام‌و سری 8 کانورتیبل به خط تولید در تأسیسات دینگولفینگ آلمان، هم‌اکنون نسل جدید Z4 نیز وارد پروسه تولید می‌شود تا در آینده‌ای نزدیک عطش رانندگی خریداران با این خودرو را فرونشاند. البته برخلاف برادر بزرگ‌تر، Z4 جدید توسط ب‌ام‌و ساخته نخواهد ... نوشته آغاز تولید ب‌ام‌و Z4 جدید در اتریش به صورت اختصاصی برای مجله پدال. نگاشته و منتشر شده است

روزی دیگر و آغاز تولید محصول روباز دیگری از ب‌ام‌و! پس از ورود ب‌ام‌و سری 8 کانورتیبل به خط تولید در تأسیسات دینگولفینگ آلمان، هم‌اکنون نسل جدید Z4 نیز وارد پروسه تولید می‌شود تا در آینده‌ای نزدیک عطش رانندگی خریداران با این خودرو را فرونشاند.


البته برخلاف برادر بزرگ‌تر، Z4 جدید توسط ب‌ام‌و ساخته نخواهد شد بلکه کارخانه مگنا اشتایر مسئول تولید این خودرو در تأسیسات گراز اتریش است. نسل جدید این خودرو استفاده از سقف فلزی نسل پیشین را کنار گذاشته و به خاطر وزن کمتر و ایجاد فضای بیشتر در صندوق‌عقب از سقف پارچه‌ای سود می‌برد.


ما اخیراً پشت فرمان نسخه‌ی اسپورت و پرچم‌دار Z4 M40i نشسته‌ایم و باید بگوییم اگر خواهان این خودرو با سقف ثابت هستید آدم بدشانسی خواهید بود چراکه احتمال ساخت Z4 کوپه هم پایین است. همچنین احتمال ساخت مدل فول اسپورت Z4 M نیز خیلی بالا نیست.


اما از یک‌چیز مطمئن هستیم و آن اینکه مگنا اشتایر مسئولیت ساخت خودروی پر حرف و حدیث تویوتا سوپرای جدید را نیز بر عهده خواهد داشت. پنجمین نسل این خودروی اسپورت ژاپنی در ژانویه 2019 و در نمایشگاه خودروی دیترویت معرفی می‌شود.


جدای از ساخت Z4 و سوپرای جدید، مگنا اشتایر همچنین از سال 1979 تاکنون مسئول ساخت شاسی‌بلند اسطوره‌ای مرسدس G کلاس است. علاوه بر این خودروها، شاسی‌بلند تمام الکتریکی جگوار آی پیس نیز برچسب ساخت گراز را یدک می‌کشد. از دیگر محصولات این تأسیسات می‌توان به جگوار ای پیس و ب‌ام‌و سری 5 اشاره کرد.


مگنا اشتایر به اندازه‌ای مشغول ساخت خودرو است که می‌خواهد خط تولید جدیدی در آمریکای شمالی یا چین راه‌اندازی کند. این کمپانی تخمین می‌زند تا پایان سال جاری حدود 200 هزار دستگاه خودرو تولید خواهد کرد بنابراین به حداکثر ظرفیت کنونی خود رسیده است.

منبع: MOTOR1


منبع
مجله پدال
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید