کد خبر:20742
پ
منبع : مجله پدال

روی‌گردانی از سدان‌ها و حرکت به سمت پیکاپ‌های فول سایز

سه خودروساز بزرگ دیترویت با تقاضای زیادی برای پیکاپ های فول سایز خود به ویژه در نسخه‌های لوکس‌تر روبرو شده‌اند. مالکان خودروهای لوکس از سدان ها و کوپه‌ها روی‌گردان شده و به پیکاپ های فول سایز و لوکس گران‌قیمت متمایل شده‌اند. جنرال موتورز اعلام کرده در حال تلاش برای برآورده ساختن تقاضای زیاد برای شورولت ... نوشته روی‌گردانی از سدان‌ها و حرکت به سمت پیکاپ‌های فول سایز به صورت اختصاصی برای مجله پدال. نگاشته و منتشر شده است

سه خودروساز بزرگ دیترویت با تقاضای زیادی برای پیکاپ های فول سایز خود به ویژه در نسخه‌های لوکس‌تر روبرو شده‌اند. مالکان خودروهای لوکس از سدان ها و کوپه‌ها روی‌گردان شده و به پیکاپ های فول سایز و لوکس گران‌قیمت متمایل شده‌اند.


جنرال موتورز اعلام کرده در حال تلاش برای برآورده ساختن تقاضای زیاد برای شورولت سیلورادو 2019 بوده و مشتریان توجه زیادی به نسخه‌ی جدید های کانتری این پیکاپ که دارای تجهیزات لوکسی همچون صندلی‌های گرم شونده، لغو صدای فعال و… می‌باشد نشان داده‌اند.


با سفارش چنین آپشن هایی قیمت سیلورادو به مرز 70 هزار دلار می‌رسد که تقریباً در رده‌ی قیمتی مرسدس-ای ام جی E43 فول آپشن است.


با نگاه به پرفروش‌ترین پیکاپ آمریکا یعنی فورد سری F شاهد مدل‌های متعددی خواهید بود که قیمت برخی از آن‌ها به 100 هزار دلار هم می‌رسد. از جمله‌ی این نسخه‌ها می‌توان به پیکاپ سوپر دیوتی لیمیتد اشاره کرد که قیمت آن 97 هزار دلار می‌باشد. مدیر بازاریابی پیکاپ های فورد اخیراً گفته بود: “هر زمانی که ما مدل لوکس جدیدی را معرفی می‌کنیم مشتریان می‌گویند مدلی گران‌تر تولید کنید.”


البته که رم هم نمی‌تواند در این کلاس غیبت داشته باشد. رم 1500 لیمیتد ادیشن جدید را می‌توان با تجهیزاتی همچون سیستم صوتی هارمن/کاردون با 19 بلندگو، پکیج تجهیزات لیمیتد سطح 1، شوک‌های هوی دیوتی و دیگر آپشن ها سفارش داد. قیمت این پیکاپ با تجهیزات یاد شده به 90325 دلار می‌رسد.


مدیرعامل فیات-کرایسلر آقای مایک مانلی گفته شاید به تولید نسخه‌ی گران‌تر پیکاپ رم در تأسیسات سالتیلو ادامه دهند. مدیرعامل اسبق این کمپانی سرجیو مارکیونه فقید در حال برنامه‌ریزی برای توقف تولید پیکاپ در مکزیک بود که دلیل آن‌هم فشارهای دولت ترامپ اعلام شده ولی تقاضای فعلی باعث شده مانلی هر سه کارخانه را به راه بیندازد.


پدیده‌ی پیکاپ های لوکس حتی مرسدس را مجبور به بررسی گزینه‌های خود کرده است. این خودروساز آلمانی قبلاً پیکاپ لوکس X را عرضه کرده اما ابعاد کوچک آن یکی از دلایلی است که باعث می‌شود مرسدس آن را در آمریکا معرفی نکند. البته مدیرعامل دایملر قبلاً گفته بود شاید این خودروساز وارد بازار پیکاپ های آمریکا هم بشود.


منبع
مجله پدال
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید