کد خبر:32190
پ
منبع : ایسنا

تاکید سرپرست دانشگاه فرهنگیان گلستان بر اجتماعی‌شدن "تعلیم و تربیت"

سرپرست دانشگاه فرهنگیان گلستان با تاکید بر اجتماعی شدن موضوع تعلیم و تربیت، گفت: آموزش و پرورش در کشور ما تنها در اول مهر اجتماعی است و تلاش داریم که این مسئله را از یک روز خارج کنیم.

به گزارش ایسنا، محمدرضا مازندرانیبا بیان این‌که در حال حاضر ۱۴۴۹ دانشجو و هنرآموز شامل ۶۲۳ خانم و ۸۲۶ آقا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان در ساختار جدید از سال ۹۱ شکل گرفت و در حال حاضر در سطح کشور ۳۴ مرکز دانشگاهی و ۶۴ پردیس دارد.

وی بیان کرد: در استان گلستان در مجموع ۱۱۴۴ دانشجو معلم دختر و پسر در دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد ۸۷۹ نفر در رشته آموزش ابتدایی، ۱۳۱ نفر ریاضی، ۱۳۱ نفر الهیات و بقیه در رشته مشاوره تحصیل می کنند.

مازندرانی با اشاره به اینکه نیمی از دانشجویان ما ترکمن‌های استان هستند، افزود: امسال سهمیه ورودی دانشگاه ۴۸۰ نفر بوده است که در دو پردیس گرگان و یک مرکز گنبدکاووس مشغول به تحصیل هستند.

وی به کادر علمی دانشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: مجموع کادر علمی در دانشگاه فرهنگیان استان ۲۵۳ نفر شامل ۱۰ عضو هیات علمی، ۲۳۸ استاد مدعو و ۵ مدرس موظف است.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان گلستان بیان کرد: بخشی دیگر از فعالیت‌های دانشگاه مربوط به آموزش هنرآموزان از طریق آزمون‌های استخدامی است که به مدت یک سال مهارت‌های معلمی را در این دانشگاه کسب می‌کنند. در این خصوص نیز ۳۰۵ هنرآموز در این دانشگاه در رشته‌های آموزش ابتدایی، ریاضی، معارف اسلامی، تربیت بدنی و علوم تجربی در حال تحصیل هستند.

مازندرانی در خصوص زیر ساخت‌های این دانشگاه، اظهار کرد: ساختمان‌های دانشگاه فرسوده است و نیاز به مرمت دارد.

وی به سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به استان اشاره کرد و گفت: در این سفر ساخت پردیس فرهنگیان در گرگان، یک واحد دانشگاهی فرهنگیان در گنبدکاووس و اختصاص یک و نیم میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز دانشگاه به تصویب رسید.

مازندرانی با تاکید بر اجتماعی شدن موضوع تعلیم و تربیت، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در کشور ما تنها در اول مهر اجتماعی است و تلاش داریم که این مسئله را از یک روز خارج کنیم.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان گلستان در پایان گفت: به مناسبت یکصدمین سال تاسیس تربیت معلم در کشور و هشتاد و یکمین سال تاسیس آن استان، مراسم گرامیداشتی در تاریخ ۱۹ دی ماه با حضور رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور، استاندار گلستان و پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت در گنبدکاووس برگزار می‌شود.


انتهای پیام


منبع
ایسنا
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید