کد خبر:34492
پ
منبع : خودرو بانک

لبه تکنولوژی در دست ژاپنی ها؛ خودران تویوتا یک گام به واقعیت نزدیک می شود

در این چند سال اخیر، سیستم رانندگی خودکار اتومبیل توجه بسیاری از شرکت‌های خودروسازی را به خود جلب کرده و تحقیقات گسترده خود را برای دستیابی به این سیستم ارزشمند آغاز کرده‌اند. مثل شرکت خودروسازی هیوندای و همکاری آن با شرکت Aurora که قرار است تا سال ...

در این چند سال اخیر، سیستم رانندگی خودکار اتومبیل توجه بسیاری از شرکت‌های خودروسازی را به خود جلب کرده و تحقیقات گسترده خود را برای دستیابی به این سیستم ارزشمند آغاز کرده‌اند. مثل شرکت خودروسازی هیوندای و همکاری آن با شرکت Aurora که قرار است تا سال 2021 میلادی به اولین سیستم رانندگی مستقل خود در سطح 4 برسد و چندین خودروساز دیگر که اهداف خود برای رسیدن به سیستم های رانندگی خودکار را دنبال می کنند. یکی از آنان می تواند شرکت خودروسازی تویوتا باشد که از سال 2015 تاکنون در حال تلاش برای رسیدن به سیستم رانندگی خودکار است و از تلاش خود دست نکشیده است تا امروز یک گام به هدف نهایی خود نزدیک تر شده و در نمایشگاه CES امسال، یک نسخه تکامل یافته از پروژه خودران خود معرفی کرده است و انتظار می رود که از بهار سال جاری آزمایش های آن در جاده های عمومی در حالت رانندگی خودکار آغاز شود.

پروژه خودران تویوتا

پروژه خودران تویوتا


پروژه خودران تویوتا با نام P4 شناخته شده و وظیفه توسعه و آزمایش آن به موسسه تحقیقاتی تویوتا موسوم به "TRI" واگذار شده است تا این هفته در نمایشگاه CES آمریکا یک نسخه تکامل یافته از پروژه خود با پیشرفت‌های چشمگیر رونمایی کند. اولین چیزی که در پروژه جدید تویوتا جلب توجه می‌کند، استفاده از محصولات "لکسوس" و مدل LS خواهد بود و دومین چیزی که می‌تواند جلب توجه کند، استفاده از سیستم نظارت 360 درجه اتومبیل خواهد بود که از اسکنرهای مختلف بر روی اتومبیل استفاده شده و تا حداکثر محدوده 200 متر را تحت پوشش قرار خواهد داد. کمپانی خودروسازی تویوتا عنوان می‌کند که پروژه آنان پیشرفت‌های چشمگیری داشته و از چندین اسکن قدرتمند LIDAR استفاده می‌کند تا بتواند اشیاء تاریک و یا آن‌هایی که به سختی دیده می‌شوند را شناسایی کند. علاوه بر این، تشخیص اجسام کوچک در نزدیکی اتومبیل هم توسط سنسورهای پایین بدنه انجام خواهد شد که یک عدد بر روی سپر عقب و همچنین شاهد 2 مورد دیگر بر روی جفت گلگیرهای جلو اتومبیل هستیم.
مانند برخی از خودروهای مستقل دیگر، پروژه جدید تویوتا نیز به یک سنسور بزرگ بر روی سقف خود مجهز شده است که در مرکز تحقیقات و طراحی CALTY واقع در میشیگان توسعه پیدا کرده و بر روی اتومبیل نصب شده است. این پنل برخلاف نسخه‌های قبلی، دارای طراحی آیرودینامیکی بوده و می‌تواند به جریان بهتر هوا کمک کند، هرچند هنوز دارای ابعاد و اندازه نسبتا بزرگی است.

منبع
خودرو بانک
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید