کد خبر:4636
پ
منبع : ایسنا

ارائه ۲۰۰ پروژه علمی دانش‌آموزی در جشنواره کشوری "جابربن حیان"

هفتمین جشنواره کشوری جابر بن حیان با شرکت ۲۰۰ پروژه علمی دانش‌آموزی به میزبانی آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، هفتمین جشنواره کشوری جابر بن حیان با شرکت ۲۰۰ پروژه علمی دانش‌آموزی و 130 دانش‌آموز با هدف زمینه‌سازی اهداف دوره ابتدایی در سند راهبردی آموزش‌وپرورش، اشاعه روحیه پژوهش، پرسش‌گری در دوره ابتدایی، تقویت کاوشگری (تحریک و هدایت حس کنجکاوی)، بهره‌گیری فعال از فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی و تقویتکار گروهیو پرهیز از رقابت‌جویی از سراسر کشور در تبریز برگزار شد.

برنامه‌های جنبی و فوق‌برنامه مانند برگزاری نماز جماعت، مسابقات متنوع، جنگ شادی، تبریز گردی و همچنین برنامه‌های شاد و مفرح دیگری برای دانش‌آموزان برگزار شد.

حکیم‌زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش در این خصوص گفت: جشنواره جابر بن حیان یکی از فرصت‌هایی است که می‌تواند سبب شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری شود و ما باید این کار را از دبستان‌ها شروع کنیم.

ویبا تأکید بر اینکه این دانشمندان کوچک سرمایه‌های بزرگ و آینده‌سازان کشورند، خاطرنشان کرد: ما با خرسندی به همه جهانیان و خصوصاً آن‌هایی که با ذهن‌های محدود و مادی‌نگرشان تصور می‌کننداراده ملت ایران را می‌توانند به بند بکشند، اعلام می‌کنیم که با داشتن چنین دانشمندان کوچکی بیشتر از گذشته دلمان به آینده روشن است و مطمئن هستیمبا یاری خداوند به‌تمامی موانع غلبه خواهیم کرد.

انتهای پیام


منبع
ایسنا
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید