کد خبر:4713
پ
منبع : مجله پدال

بالا رفتن سن متوسط ناوگان خودرویی آمریکا

متوسط میزان وام خرید یک خودروی جدید به رکورد جدید 31455 دلار رسیده و به نظر می‌رسد که این افزایش قیمت باعث خواهد شد تعداد بیشتری از آمریکایی‌ها خودروی خود را در دوره‌های زمانی بیشتری نگه دارند. موسسه اطلاعات انرژی آمریکا با استفاده از داده‌های دپارتمان حمل‌ونقل این کشور اعلام کرده متوسط سن خودروی کارکرده ... نوشته بالا رفتن سن متوسط ناوگان خودرویی آمریکا به صورت اختصاصی برای مجله پدال. نگاشته و منتشر شده است

متوسط میزان وام خرید یک خودروی جدید به رکورد جدید 31455 دلار رسیده و به نظر می‌رسد که این افزایش قیمت باعث خواهد شد تعداد بیشتری از آمریکایی‌ها خودروی خود را در دوره‌های زمانی بیشتری نگه دارند.


موسسه اطلاعات انرژی آمریکا با استفاده از داده‌های دپارتمان حمل‌ونقل این کشور اعلام کرده متوسط سن خودروی کارکرده در آمریکا از 9.3 سال در سال 2009 به 10.5 سال در سال 2017 رسیده است.


این افزایش سن متوسط ناوگان خودرویی به‌صورت گسترده‌ای مطرح بوده و افزایش قابل‌توجهی را در بین پیکاپ ها نشان می‌دهد. درحالی‌که مالکان پیکاپ ها در سال 2009 خودروی خود را به‌طور متوسط به مدت 11.2 سال نگه می‌داشتند این رکورد در سال 2017 به 13.6 سال رسیده است. متوسط سن خودروهای شاسی‌بلند نیز 1.4 سال افزایش یافته درحالی‌که مالکان ون‌ها نیز 1.1 سال بیشتر از قبل خودروی خود را نگه می‌دارند.


اگرچه افزایش قیمت‌ها نقش مهمی در این وسط بازی می‌کند اما افزایش سن متوسط خودروها در همه‌ی سطوح درآمدی رخ داده است. بدون هرگونه سورپرایزی، افرادی که کمتر از 25 هزار دلار در سال درآمد دارند خودروی خود بیش از همه نگه می‌دارند. این گروه در سال 2017 مالک خودروهایی با متوسط سن 13 سال بوده‌اند. متوسط سن خودروها با افزایش درآمدها کاهش می‌یابد و افرادی که درآمد سالانه 100 هزار دلار یا بیشتر دارند خودروی خود را حدود 8.9 سال نگه می‌دارند.


موسسه اطلاعات انرژی آمریکا می‌گوید داده‌های منتشر شده نشان می‌دهند بسیاری از مصرف‌کنندگان خرید خودروی جدید را به تعویق انداخته و یا یک خودروی کارکرده خریداری کرده‌اند. صرف‌نظر از سناریویی که رخ می‌دهد، افزایش سن ناوگان خودرویی آمریکا منجر به افزایش هزینه‌های تعمیر و نگهداری شده است.


این خبر همچنین می‌گوید با کاهش میزان تعویض خودرو توسط خریداران و مالکان، اثرات گوناگونی دیده می‌شود. جدای از کاهش فروش خودروهای جدید، بسیاری از خریداران در حال راندن خودروهای قدیمی‌ای هستند که پرمصرف‌تر از نمونه‌های جدید می‌باشند.


منبع
مجله پدال
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید