کد خبر:47228
پ
منبع : مجله پدال

رونمایی از سوپرکار گران‌قیمت گینتا آکولا در ژنو

گینتا در نمایشگاه خودروی ژنو 2019 از سوپرکار جدید آکولا رونمایی کرد. نام آکولا به این خاطر انتخاب شده که در زبان روسی به معنای “کوسه” می‌باشد. این واژه همچنین در روسیه برای کلاس زیردریایی‌های هسته‌ای استفاده می‌شود. واضح است که این واژه با نیروگاه سوپرکار گینتا همخوانی دارد چراکه در بطن آکولا یک پیشرانه‌ی ... The post رونمایی از سوپرکار گران‌قیمت گینتا آکولا در ژنو appeared first on مجله پدال.

گینتا در نمایشگاه خودروی ژنو 2019 از سوپرکار جدید آکولا رونمایی کرد.

نام آکولا به این خاطر انتخاب شده که در زبان روسی به معنای “کوسه” می‌باشد. این واژه همچنین در روسیه برای کلاس زیردریایی‌های هسته‌ای استفاده می‌شود. واضح است که این واژه با نیروگاه سوپرکار گینتا همخوانی دارد چراکه در بطن آکولا یک پیشرانه‌ی 8 سیلندر 6 لیتری تنفس طبیعی با قدرت فراتر از 600 اسب بخار و گشتاور 700 نیوتون متر قرار گرفته است.


این نیرو از طریق گیربکس 6 سرعته سکونشئال پدال شیفت گینتا به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. وزن این سوپرکار تنها 1150 کیلوگرم بوده و می‌تواند به حداکثر سرعت 320 کیلومتر در ساعت دست یابد.


قیمت این خودرو در بریتانیا از 340 هزار پوند (حدود 446 هزار دلار) آغاز می‌شود. علیرغم این قیمت بالا، 60 درصد از 20 دستگاه خودروی در نظر گرفته شده برای تولید قبلاً فروخته شده‌اند.


لاورنس تاملینسون مدیرعامل این کمپانی می‌گوید:

ایده‌ی پشت آکولا ساخت چیزی کاملاً منحصربه‌فرد و چیزی بوده که دیگر برندها نمی‌توانند به خاطر محدودیت‌های خود بسازند. این خودرو برای شکافتن هوا همچون شکافتن کوسه در آب طراحی شده و ما باافتخار این خودرو را در بریتانیا خواهیم ساخت.


تمامی مالکان آکولا خواهند توانست تجربه‌ی یک روز حضور در خود شرکت و آشنایی با آن را داشته باشند.


آن‌ها همچنین در پیست با خودروی مسابقه‌ای G58 رانندگی خواهند کرد. گفته شده این خودرو نزدیک‌ترین چیز به خودروهای مسابقه‌ای استقامت است. نیروبخش G58 پیشرانه‌ی 8 سیلندر 575 اسبی بوده و وزن این خودرو نیز تنها 940 کیلوگرم است.مدیر گینتا در خاتمه اظهار می‌دارد:

ما شرکت کوچکی هستیم اما با قدرت جلو می‌رویم و مشتریان نیز واقعاً از مزیت‌های شرکت استفاده خواهند کرد. ما در پیست با دیگر خودروسازان مسابقه خواهیم داد اما سوپرکار چیز متفاوتی ارائه کرده و تلاش دارد ارتباطی واقعی بین برند و خودروی ساخته شده ایجاد کند. مالکان آکولا در تمامی جنبه‌های گینتا درگیر خواهند شد.


منبع
مجله پدال
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید