کد خبر:49569
پ
منبع : برترین ها

تاکسی دریایی که بالاتر از سطح آب حرکت می‌کند

قایق هایی که برروی آب حرکت می کنند، به علت تکان های شدید مناسب سفرهای طولانی مدت نیستند، اما تولید یک تاکسی دریایی برقی که با فاصله از آب حرکت می کند، مشکل مذکور را حل می کند.

خبرگزاری فارس: این قایق که بابل نام دارد، علاوه بر موتور برقی دارای یک سیستم ایجاد ثبات خودکار است و بعد از سوار شدن مسافران از طریق سه پایه بلندی که در زیر آن تعبیه شده از سطح آب فاصله گرفته و سپس به سمت مقصد حرکت می کند.

سروصدای کم، عدم تکان های شدید و حفظ آرامش سرنشینان از جمله مهم ترین مزایای استفاده از قایق مذکور است. قایق یادشده حتی در صورت مواج شدن دریا هم خود را با شرایط تطبیق داده و ثبات و آرامش خود را حفظ می کند.

تاکسی دریایی که بالاتر از سطح آب حرکت می‌کند

تاکسی یادشده دارای یک موتور 20 کیلوواتی است و در روی آب با سرعت 13 کیلومتر در ساعت حرکت می کند، اما وقتی به ارتفاع 40 سانتیمتری از آب می رسد سرعت آن به 28 کیلومتر در ساعت افزایش می یابد.

تاکسی دریایی که بالاتر از سطح آب حرکت می‌کند

باتری 21.5 کیلووات ساعتی این تاکسی آبی استفاده از آن را به مدت دو ساعت یا برای طی کردن مسافتی حداکثر 40 کیلومتری ممکن می کند. البته شارژ این باتری به 5 ساعت زمان نیاز دارد. قیمت این قایق خاص و گران قیمت 200 هزار دلار است.


منبع
برترین ها
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید