کد خبر:54043
پ
منبع : مجله پدال

فراخوان سوزوکی گرند ویتارا و کیزاشی به خاطر مشکل ایربگ

شاید سوزوکی دیگر در بازار خودروی آمریکا حرفی برای گفتن نداشته باشد اما برخی از مدل‌های مشخص گرند ویتارا و کیزاشی را در این کشور فراخوان کرده است. بنا به گزارش NHTSA، خودروهای گرند ویتارا مدل 2006 تا 2013 و کیزاشی مدل 2010 تا 2013 دارای حسگر صندلی سمت سرنشینی هستند که شاید به‌صورت صحیح ... The post فراخوان سوزوکی گرند ویتارا و کیزاشی به خاطر مشکل ایربگ appeared first on مجله پدال.

شاید سوزوکی دیگر در بازار خودروی آمریکا حرفی برای گفتن نداشته باشد اما برخی از مدل‌های مشخص گرند ویتارا و کیزاشی را در این کشور فراخوان کرده است.


بنا به گزارش NHTSA، خودروهای گرند ویتارا مدل 2006 تا 2013 و کیزاشی مدل 2010 تا 2013 دارای حسگر صندلی سمت سرنشینی هستند که شاید به‌صورت صحیح حضور یک فرد بالغ یا کودک در صندلی را تشخیص ندهد.


این سازمان ایمنی می‌گوید نقص عملکرد این سیستم می‌تواند به خاطر فرسودگی پوشش چرم صندلی خودروهای یاد شده در طول زمان رخ دهد. به این ترتیب احتمال باز شدن کیسه هوای سمت سرنشین جلو حتی در زمانی که یک کودک در صندلی حضور داشته باشد وجود دارد.


در کل تعداد 31302 دستگاه سوزوکی گرند ویتارا و کیزاشی تحت تأثیر این فراخوان قرار گرفته‌اند. تعمیرگاه‌های مجاز سوزوکی برای حل مشکل اقدام به تعویض کوسن تحتانی صندلی جلو خواهند کرد و البته هیچ هزینه‌ای برای این کار دریافت نخواهد شد.


سوزوکی در اواخر سال 2012 و علیرغم فروش خوبی که در بازار آمریکا داشت از این کشور خارج شد. البته فروش این خودروساز در آمریکا هیچ‌گاه به اندازه‌ی رقبای شناخته شده نبود و به همین خاطر بخش آمریکایی سوزوکی سرانجام ورشکست شد. این کمپانی از آن زمان تاکنون برنامه‌ای برای بازگشت به بازار آمریکا نداشته اما برخی افراد امیدوارند شاید نسل جدید جیمنی وارد این بازار شود.


منبع
مجله پدال
کلیدواژه :
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • به زودی... به زودی...

    به زودی...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید